);

Viskas ką turite žinoti apie avokadą

Viskas ką turite žinoti apie avokadą

Dauguma turbūt nežino, jog avokadas yra vaisius. Vaisiams būdinga turėti didesnį kiekį angliavandenių nei kitų medžiagų, tačiau avokadai turi didelį kiekį riebalų. Šie riebalai yra gerieji arba dar vadinami nesočiaisiais, todėl nereikėtų jų maišyti su įprastais mums žinomais riebalais, kurie, pavyzdžiui, yra mėsoje.

Avokadai dažnai vadinami super maistu. Jie turi beveik 20 vitaminų ir mineralų, įskaitant kalį, kuris padeda kontroliuoti kraujospūdį.  Taip pat turi liuteino, kuris gerina regėjimą ir folio rūgšties, kuris yra svarbus ląstelių regeneracijai. Avokadas yra geras B vitaminų šaltinis, kuris padeda kovoti su ligomis ir infekcijomis. Jis taip pat suteikia vitaminų C ir E bei natūralių augalų cheminių medžiagų,  kurios gali padėti išvengti vėžio. 

Avokadai turi labai mažai cukraus, kurio vengia sportininkai ir sergantys diabetu. Taip pat turi skaidulų, kurios palaiko geresnę savijautą. Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo žmonės. Jie prie savo įprastų pietų suvalgė šviežio pusę avokado. Tris valandas jiems nekilo noras ko nors užvalgyti. Avokadai turėdami nesočiųjų riebalų padeda kovoti su cholesteroliu. Avokadas turi daug kalorijų, todėl rekomenduojama valgyti 1/3.

Maistinės medžiagosKiekis
Vitaminas A7 µg1%
Vitaminas C10 mg11%
Vitaminas D0 µg
Vitaminas E2.07 mg14%
Vitaminas K21 µg18%
Vitaminas B1 0.07 mg6%
Vitaminas B2 0.13 mg10%
Vitaminas B31.74 mg11%
Vitaminas B51.39 mg28%
Vitaminas B6 0.26 mg20%
Vitaminas B120 µg
Folio rūgštis81 µg20%
Cholinas14.2mg3%

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *